TR   |  ENG
Ekibimiz
   
 

Eda Eminağa Baştuğ (Grafik Tasarımcı | Art Direktör, BFA, MS)
1980 yılında Lefkoşa’da (Kıbrıs) doğan Eda Eminağa Baştuğ, orta ve lise öğrenimini Türk Maarif Koleji’nde tamamladı.  2001 yılında Bilkent Üniversitesi’nden Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü’nü (BFA), fakülte ve bölüm birincisi olarak tamamlayarak mezun oldu. 2001 yılında CASP(Cyprus-America Scholarship Program) bursu alarak University of Illinois Champaign-Urbana’da Reklamcılık üzerine yüksek lisans (MS) eğitimini tamamladı.

İş hayatına 2002 yılında CNN-Headline News Chicago ofisinde, reklam pazarlama bölümü’nde çalışarak başladı. Daha sonra Chicago’da (ABD),
medya planlama ve satın alma şirketi olan, Kelly, Scott & Madison’da medya planlamacı olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında görevinden ayrılarak
Kıbrıs’a dönüş  yaptı. Baştuğ’un Kıbrıs’a dönmeden önceki müşteri portföyünde ATA Airlines, Shoe Carnival, Illinois Lottery ve Grund&Lewitt Law Firm
gibi marka ve kurumlar yer aldı.

2004 yılında Kıbrıs’a dönünce Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Grafik Tasarım Bölümü’nde ve Reklamcılık Bölümü’nde tasarım, uluslararası reklamcılık ve reklam stratejileri konularında öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1 Nisan 2006 tarihinden beri Cherry Red Reklam Ajansı’nın kurucu ortağı ve art direktörü olarak iş hayatına devam eden Baştuğ’un portföyünde, Evergreen Developments, British Council, Fab Ltd. (Peugeot), The English School of Kyrenia ve Eziç Restaurant gibi markalar bulunuyor.     

 
 
 

Verda Eminağa (Grafik Tasarımcı | Proje Koordinatörü, BFA)
1983 Girne (Kıbrıs) doğumlu olan Verda Eminağa, orta ve lise öğrenimini Türk Maarif Koleji’nde tamamladı. 2004 yılında Bilkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü’nden (BFA) mezun oldu.

Profesyonel iş hayatına ABD’de Connecticut eyaletinde McLaughlin Delvecchio & Casey Reklam Ajansı’nda çalışarak başladı. Eminağa’nın MD&C’deki portföyünde Odyssey Re-Insurance, Mystic Seaport Museum ve Valley United Way gibi markalar yer aldı.  2004’te Kıbrıs’a dönüş yaptıktan sonra, Kyrenia Post Magazine’de grafik tasarımcı olarak çalışmaya başladı.

2005 yılında  Kyrenia Post Magazine’den art direktör olarak ayrılarak, Cherry Red Reklam Ajansı’nın kurucu ortağı ve proje koordinatörü oldu.  Aralık 2007 yılında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın logo yarışmasında 1.’lik ödülü, 2009 yılında Kıbrıslı Türk Kadın Konseyi logo yarışmasındaki çalışması 2.‘lik ödülünü aldı.

2006 yılından beri Cherry Red Reklam Ajansı’nda birçok sosyal içerikli reklam kampanyasının ve yerel markaların yönetiminden sorumlu olarak çalışıyor.  Verda Eminağa’nın müşteri portfoyünde Girne Belediyesi, Malpas Hotel, Fab ltd. (Linens), Erülkü Süpermarket ve Gönyeli Belediyesi gibi markalar yer almaktadır.

 
 
 

Çiğdem Sarı (Grafik Tasarımcı, BA)
1992 yılında Lefkoşa’da doğan Çiğdem Sarı, Lefkoşa Türk Maarif Koleji’nde tamamladı. Haziran 2014’te Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde Lisans (BA) eğitimini tamamladı. Eğitim süresi boyunca Animation & Game Design, Kite-making, Food Art Photography, Visual Effects in Hollywood by Coşku Turhan gibi workshoplara katıldı. İş hayatına Özatay Fotoğrafçılık’ta, 2006-2010 yılları arasında fotoğrafçı olarak başladı. Daha sonra Akdeniz TV’de kısa bir dönem yayın montajı yaptı. Şubat 2014’te Slogan Kurumsal’da grafik tasarımcı olarak staj yaptı. Kasım 2014’te Cherry Red Reklam Ajansı’nda grafik tasarımcı olarak çalışmaya başladı.

 
 
 
 

Aysu Güven (Grafik Tasarımcı, BA, MA)
1990 yılında Girne’de doğan Aysu Güven, 2014’te Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde Lisans (BA) eğitimini tamamladı. Eğitim süresi boyunca, Visual Effects in Hollywood by Coşku Turhan, Güzel Sanatlar Kulubü¸ bünyesinde düzenlenen Resim, Gravür Baskı, Seramik, Ebru, Cam workshoplarına katıldı ve sergilerinde yer aldı. Daha sonra Londra’da Goldsmiths University of London’da, Design and Environment bölümünde Yüksek Lisans (MA) eğitimini tamamladı. Buradaki eğitimi süresince, Goldsmiths University of London Design Festivali’nde sergide yer aldı. Paris’te yapılan Prototyping Workshop’una American University of Paris’te katıldı. İş hayatına 2012’de Cherry Red Reklam Ajansı’nda staj yaparak giriş yaptı ve 2015’te grafik tasarımcı olarak çalışmaya başladı.

 
Hakkımzda
 
İşlerimiz
 
 
  Twıtter Facebook
 
Ana sayfa | Hakkımızda | Ekibimiz | Haberler | Müşterilerimiz | İletişim

All Rights Reserved © 2010 Cherry Red Advertising Agency
Design&Powered by Dotmasterz